یوکا

استفاده از رنگ سال 2021 برای ست کردن لباس

همانطور که می دانید موسسه ی پنتون، هر سال رنگی را انتخاب می کند که بهترین پیش بینی و توصیف در مورد آن سال را داشته باشد. در اوایل سال 2021 میلادی، موسسه پنتون، بر خلاف سال های پیشین دو رنگ را به عنوان رنگ های سال 2021 معرفی کرد. رنگ خاکستری خنثی و زرد لیمویی.

به گفته ی موسسه ی پنتون : این ترکیب رنگ بیانگر انعطاف پذیری، خوش بینی و امید مثبتی است که ما برای یک شروع مجدد نیاز داریم.

رنگ سال پنتون نشان دهنده ترند رنگ در زمینه هایی مانند مد، زیبایی، طراحی و دکوراسیون منزل است.

 

دلیل انتخاب رنگ سال 2021 چیست ؟

از آنجایی که کووید 19 ( ویروس کرونا ) در جهان همه گیر شده است، موسسه پنتون این دو رنگ را معرفی کرده است. رنگ زرد لیمویی ( vibrant yellow Illuminating ) با خوش بینی و نشاط همراه است، در حالی که رنگ خاکستری خنثی ( neutral Ultimate Gray ) احساس خونسردی، استواری و مقاومت را در مردم تشویق می کند.

رنگ زرد اغلب به دلیل همبستگی با خورشید، با شادی و خوشبختی همراه است. در سال 2019 توسط یک روانشناس سوئیسی به نام Domicele Jonauskaite مطالعه ی کوچکی صورت گرفته بود که از موسیقی و تصاویر شاد برای القای یک سری احساسات خاص به عده ای از مردم استفاده شده بود و سپس از آنها خواسته شده بود تا رنگ هایی متناسب با حالات روحی شان انتخاب کنند. در نهایت شرکت کنندگان اغلب رنگ زرد را با شادی مرتبط کردند.

این روانشناس به همراه تیم تحقیقاتی خود در سال 2020 یک مطالعه ی بین المللی بزرگتری را راجع به جفت شدن رنگ و احساس در مردم انجام دادند تا ببینند آیا تفاوت در ملیت یا زبان شرکت کنندگان در نتیجه ی نهایی تاثیر دارد یا خیر. از بین نزدیک به 4600 نفر شرکت کننده از 30 کشور جهان، بیشتر آنها رنگ زرد را برای القای حس شادی انتخاب کردند.

 

منبع : رنگ سال 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

Latest Posts
ترمیم لباس های آب رفته
استفاده از رنگ سال 2021 برای ست کردن لباس
×

با ما صحبت کنید

بر روی نام پشتیبان یوکا کلیک نمایید، اگر بر روی سیستم خود نرم افزار واتس اپ را داشته باشید، مستقیما به ما پیام ارسال می کنید.

× در واتس اپ با ما گفتگو کنید
0