یوکا

ترمیم لباس های آب رفته

چه چیزی غم انگیز تر از این است که بعد از شستشوی لباس محبوب خود و خشک شدن آن، متوجه شوید آب رفته است و قد آن کوتاه تر شده است ؟ مخصوصا زمانی که قد لباس دقیقا متناسب با قد شماست و چند میلیمتر کوتاه تر شدن آن هم می تواند باعث شود که دیگر نتوانید آن را بپوشید، این مسئله ناراحت کننده تر هم می شود.

اما نگران نباشید، در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چگونه لباس های آب رفته ی خود را به حالت اولشان برگردانید.

پیش از اشاره به این مسئله، باید از شما خواهش کنیم که لباس های خاص خود را به هیچ وجه در ماشین لباسشویی نیندازید. چرا که همه ی لباس ها برای شستشو توسط ماشین لباسشویی مناسب نیستند و ممکن است باعث خراب شدن آنها از جمله همین مسئله ی آب رفتن آنها شود.

برای اینکه بتوانید لباس های آب رفته خود را به حالت اول بازگردانید، باید یک تشت آب ولرم داشته باشید یا اینکه سینک ظرفشویی خود را خالی و تمیز کنید و آن را از آب ولرم پر کنید. سپس یک پیمانه شامپوی بچه را داخل آب ولرم بریزید و کاملا آن را هم بزنید تا با آب مخلوط شود. پس از اینکه شامپوی بچه و آب کاملا مخلوط شد لباس مد نظر را در آن خیس کنید و با آرامی با دست لباس را چنگ بزنید.

پس از چند دقیقه لباس را خارج کنید و به آرامی آب آن را بگیرید. لازم نیست همه ی آب لباس را بگیرید. حال به دو حوله ی بزرگ نیاز دارید. یک حوله را روی میز یا زمین پهن کنید و سپس لباس شسته شده را روی آن پهن کنید. پس از این کار، باید حوله و لباس را به صورت همزمان لوله کنید. پس از لوله شدن کامل، حوله لول شده را به صورت آرام فشار دهید تا رطوبت لباس را تا حد ممکن جذب کند.

پس از این کار، لوله حوله را باز کنید و لباس نم دار را روی حوله ی خشک دیگری پهن کنید. حال آنقدر به کشیدن لباس روی حوله ادامه دهید تا به اندازه ی واقعی و اولیه ی خود برسد. پس از این که اندازه آن همان چیزی شد که مد نظر شما بود، آن را به حال خود رها کنید تا خشک شود.

برای اینکه لباس شما زودتر خشک شود می توانید آن را مقابل کولر قرار دهید و یا یک پنکه را مقابل آن قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

Latest Posts
ترمیم لباس های آب رفته
استفاده از رنگ سال 2021 برای ست کردن لباس
×

با ما صحبت کنید

بر روی نام پشتیبان یوکا کلیک نمایید، اگر بر روی سیستم خود نرم افزار واتس اپ را داشته باشید، مستقیما به ما پیام ارسال می کنید.

× در واتس اپ با ما گفتگو کنید
0